Aktualności

Dobre wyniki lekkoatletów na koniec zgrupowania

• autor: jerres, 2011-08-31 10:20

W ubiegłym tygodniu zakończyła zgrupowanie sportowe grupy młodych lekkoatletów KS „Drwęcy”. Dzieci i młodzież przebywała w ładnie położonym ośrodku, gdzie były wyśmienite warunki do treningu- w pobliżu las, nieopodal stadion tartanowy, w bliskiej odległości jezioro.

- Przeprowadzenie takiego zgrupowania było możliwe dzięki dotacji z Urzędu Miasta na sport dzieci młodzieży oraz wsparciu wielu darczyńców. Zakończyliśmy zgrupowanie udziałem w Ogólnopolskim Mityngu w Chojnicach, gdzie na zgrupowaniach uczestniczyły kadry młodzików województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. W rywalizacji z najlepszymi zawodnikami kadr tych województw nasi zawodnicy odnieśli swoje pierwsze życiowe sukcesy - mówi Marek Wochna, trener lekkoatletów....

Ariel Kalwasiński zwyciężył w biegu na 110 m ppł  z wynikiem 17,08, co jest czwartym rezultatem w Polsce w roczniku 1997,

Tomasz Zelma uzyskując w rzucie dyskiem 39,45, znacznie poprawił swoją życiówkę i również zwyciężył- piąty wynik w Polsce w roczniku 1997

Oskar Jędraszak w biegu na 300m ppł uzyskał 45,42 zajął drugie miejsce  i nieznacznie uległ reprezentantowi województwa kujawsko-pomorskiego.

Warto odnotować bardzo dobry wynik zaledwie 11 letniej Kamili Pawłowskiej, która w biegu na 600m uzyskała wynik 1;54, 51 s. Poza tym Oktawia Zaborowska w biegu na 200m uzyskała 31,54, w skoku w dal 3,77 a Dominik Domżalski- najmłodszy uczestnik zgrupowania w skoku w dal- 3,37.

Teraz trójkę młodzików- rocznik 1997-1996  czeka start w Mistrzostwach Makroregionu w Kozienicach 17-18.09, a przypadku udanego startu, w „Małym Memoriale J. Kusocińskiego” w Kielcach- 1-2.10.11.

Natomiast Dorota Pawłowska wykorzystała to zgrupowanie na przygotowania do Mistrzostw Polski w półmaratonie, które odbędą się w Pile w najbliższa niedzielę tj 04.09.