Zimowe ruchy kadrowe

• autor: jerres, 2013-04-19 17:37

Zimą doszło do dość zasadniczego przemeblowania drużyny przed rundą rewanżową. Miała na to wpływ wyniki rundy jesiennej 2012 roku oraz sytuacja finansowa klubu. Latem zastanawiano się: czy dość mocna kadrowo Drwęca powalczy o awans do III ligi? Zimą wszyscy skorygowali tamte marzenia. Mocnej kadrze często brakowało motywacji i jesienna runda zakończyła się na 7 miejscu, co oznaczalo pożegnanie się ze stypendiami Urzędu Miasta...

W styczniu zarząd pożegnał trenera Andrzeja Błaszkowskiego i zatrudnił na jego miejsce Marcina Goniszewskiego. Młody trener w przeszłości dał się poznać jako obiecujący szkoleniowiec Zamku Kurzętnik. Zimą odeszli z klubu doświadczeni zawodnicy jak Grzegorz Domżalski (Start Warlubie IV liga), Przemysław Roszkowski (Jeziorak Iława, liga okręgowa), Ihor Rumiantsew (powrót na Ukrainę). Trzech zawodników zostało wypożyczonych na jedną rundę. Swoich sił w III lidze chce spróbować Michał Piceluk (Cartusia Cartuzy), natomiast Artur Bober i jego imiennik Marcfeld chcą powalczyć o III ligę z IV ligową Spartą Brodnica.

Jesli idzie o transfery do klubu, to nie można ich inaczej określić niż "obiecujące". Kilku zawodników to wychowankowie klubu. Trener Goniszewski obiecał, że najlepsi młodzieżowcy z zespołu juniorów będą mieli możliwość trenowania z seniorami, a możliwe, że i debiutu. Takimi zawodnikami są pomocnik Karol Miąskowski i obrońca Szymon Patalon. Biało-niebieskie barwy po wielu latach założy także najbardziej obiecujący wychowanek, ale mający za sobą już grę w zespołach Stadionu Śląskiego Chorzów i Lecha Poznań pomocnik Filip Kasprowicz.  Bystrzy obserwatorzy widzą w nim wielki talent, a gra w w/w klubach dodała mu niezłego szlifu piłkarskiego. Latem do zespołu przymierzany był pomocnik/napastnik Patryk Szrajder z Welu Lidzbark, jednak wtedy Wel postawił zbyt wygórowane warunki. Teraz Szrajder dostał szansę i będzie starał się ją wykorzystać, co pokazał już w sparingach. Do defensywy ściągnięto z pobliskiego Motoru Lubawa Mateusza Goniszewskiego, który zaliczył kilka występów w III lidze. W miejsce Michała Piceluka sięgnięto po jeden z ciekawszych talentów z powiatu, jeśli idzie o strzelanie goli. Rafał Wiśniewski z niezłej strony pokazał się w kolejnych sezonach w Zamku Kurzętnik a także brylował w zimowych sparingach. Być może do kadry dołączy w ostatniej chwili jeszcze jeden obcokrajowiec, mający za sobą grę w zespołach od I do III ligi.

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.