• autor: Lina/Jerres, 2013-08-24 19:37

24 sierpnia 2013 r., Nowe Miasto Lubawskie

KS Drwęca 4-1 (1-0) Vęgoria Węgorzewo

Rybkiewicz 13 (k), Bała 63, Wiśniewski 69, Lewicki 71 - Wierzchowski 80

KS Drwęca wygrał na swoim boisku z Vęgorią Węgorzewo aż 4-1. W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka Piotra Rybkiewicza w 13 min meczu z rzutu karnego, po faulu na Walid Chahoud "Dada". Vegoria nie pozostawała bierna i dwa razy trafiła do bramki Drwęcy, ale z pozycji spalonej. W drugiej połowie, po faulu na Rybkiewiczu, który musiał opuścić murawę na noszach, wszedł Radek Lewicki. W 60 min boisko opuścił Valentin Dah, którego zastąpił Grzegorz Bała. Były to bardzo dobre zmiany dla Biało-Niebieskich, ponieważ ci dwaj zawodnicy strzelili kolejne bramki. Bała, po 3 minutach na boisku, strzelił gola po asyście Bartka Kaczmarka. Trzecią bramkę strzelił Rafał Wiśniewski po akcji Filipa Kasprowicza. Ostatni raz piłkę z bramki Vęgorii bramkarz wyciągał po strzale Lewickiego, któremu piłkę z lewej strony podał Dada. Po ich akcji honorowego gola dla Węgorzewa strzelił w 80 min Wierzchowski.