Porażka z Olimpią Grudziądz

Nowe Miasto Lub., 16.03.2014

KS Finishparkiet Drwęca 3:6 (1:4) Olimpia II Grudziądz

Grisgraber 18, Olszewski 57, Bała 77 - ?19, ?24, ?27, ?29(k), ?   62(k), ?73

KS Finishparkiet Drwęca: Pruchniewski - Marcfeld, Olszewski, Bober, Urbański - Grisgraber, Rybkiewicz, S. Wiśniewski, Kasprowicz, Dada - Dah. Grali też: Bartkowski, Bała, Grabowski, Lewicki, Kwaśniak

Braterski sparing rozegrały drużyny KS Finishparkiet Drwęca i rezerw GKS Olimpia Grudziądz. W drużynie gości wystąpiło kilku zawodników z szerokiej kadry pierwszoligowca. Początek meczu wyglądał obiecująco. W 18 minucie gola dla Biało-Niebieskich zdobył Adam Grisgraber. Jednak później do głosu doszli goście (nie bez winy naszej defensywy i golkipera) i w 29 minucie wynik brzmiał już 1:4 na korzyść gości.

Po zmianie stron oglądaliśmy dobry kwadrans gry w wykonaniu nowomiejskiej jedenastki zakończony trafieniem Pawła Olszewskiego na 2:4. Dobrą zmianę dał Radek Lewicki, ktory szarpał raz za razem. Nasi jednak nie poszli za ciosem i rywale zdobyli kolejne 2 gole. W 77 minucie niezawodny w roli jokera okazał się Grzegorz Bała, który ustalił jak się okazało wynik meczu na 3:6.

Dobry mecz rozegrał Valentin Dah, który zaliczył 3 asysty. W drużynie gospodarzy testowani byli Sebastian Wiśniewski  (Raków Częstochowa), Maciej Kwaśniak (Calisia Kalisz) oraz kolejny juz raz nasz junior Olaf Grabowski, który zaliczył całkiem przyzwoity występ. O przydatności pozostałych zawodników zadecyduje sztab szkoleniowy w porozumieniu z dyrektorem Zygmuntem Dąbrowskim. Jednak gołym okiem widać, że poza testowanymi graczami brakuje nam co najmniej 2 obrońców.

(Zdjęcia -> "Więcej")

wł. fot. Lina