Niedzielny rywal: Warmia Grajewo

• autor: jerres, 2014-08-17 13:59

W niedzielę 17.sierpnia o godz 17.00 Finishparkiet Drwęca podejmuje drużynę Warmii Grajewo. Klub z Podlasia to jeden z najbardziej doświadczonych trzecioligowców w obecnych rozgrywkach. Klub z Grajewa powstał w 1924 roku, a nazwę przyjął (mimo braku związków z Warmią), by podkreślić polskość założycieli. Trzykrotnie w historii zdobywał puchar okręgowego związku piłki nożnej. W ostatnich 10 latach tylko raz spadł do czwartej ligi, zaś wszystkie pozostałe sezony grał najpierw w dawnej, skupiającej 4 województwa III lidze, a obecnie w podlasko-warmińsko-mazurskiej.Obydwa kluby spotkały się dotąd 7 razy. W tych spotkaniach dwukrotnie zwyciężał nasz klub, trzykrotnie był remis, zaś dwa razy wygrywali przeciwnicy. Bilans bramkowy tych siedmiu meczów jest remisowy 5:5. Ciekawostką jest fakt, że w Warmii Grajewo w 2003 roku swoją przygodę trenerską zaczynał nasz obecny szkoleniowiec Piotr Zajączkowski. Prowadził zespół naszych dzisiejszych rywali przez dwa sezony. w 2003/04 roku zdobył czwarte miejsce, by w kolejnym sezonie odnotować spadek do IV ligi. W poprzedniej kolejce Warmia Grajewo zwyciężyła na własnym boisku 3:2 Huragan Morąg.