Sobotni rywal: Sokół Ostróda

• autor: jerres, 2014-08-23 07:14

Nadszedł czas na pojedynek z jednym z "sąsiadów" - OKS Sokołem Ostróda. Rywal dobrze nam znany, ponieważ leży tuż za miedzą Ziemi Lubawskiej, a sąsiadami trzeba się interesować. OKS Sokół Ostróda to klub, który swe korzenie lokuje w 1945 roku. Zanim na dobre występował jako Sokół grał też jako ZZK Ostróda i Kolejarz Ostróda. Sokół największe sukcesy w swej historii odnosił w ubiegłym sezonie. Rywal zawsze trudny i nieobliczalny. W ostatnim sezonie drużynę z sukcesem tworzył Wojciech Tarnowski, naszym zdaniem jeden z najbardziej utalentowanych szkoleniowców naszego regionu. Stworzył ekipę bez gwiazd, ale grającą ciekawy ofensywny futbol. Dobre zaplecze w postaci stadionu zbudowanego pod centrum pobytowe podczas Euro 2012 predestynowało ten klub do walki o czołowe lokaty. Sokół w ub. sezonie wygrał Puchar Polski na szczeblu regionu i podlasko-warmińsko-mazurską III ligę. Niestety w walce o awans do II ligi najpierw zwyciężył w dwumeczu barażowym Granat Skarżysko-Kamienna, by w ostatniej fazie ulec ostatecznie Nadwiślaninowi Góra. Wkrótce skończyła się też przygoda z Pucharem Polski (Sokoła wyeliminował Radomiak Radom). Do obecnego sezonu Sokół przystępuje więc podrażniony i żądny sukcesu. Nie będzie łatwo, bo poza silnymi spadkowiczami z II ligi, kilka zespołów również aspiruje o czołowe pozycje w tabeli III ligi. Mamy nadzieję, że szyki ostródzianom pokrzyżują też nowomieszczanie. Pomijając lata wcześniejsze (60-70 te ub wieku) w ostatnich 15 latach Finishparkiet Drwęca dwa sezony grała wspólnie z zespołem w tej samej IV lidze....

Zwłaszcza sezon 2002/3 to wyścig z Sokołem o awans do ówczesnej III ligi. Wygrana Sokoła w Ostródzie 1-0 i pamiętny mecz 4-0 dla biało-niebieskich w naszym mieście (7 czerwca 2003) przypieczętował ostateczną wygraną w lidze. Drugi raz obydwa zespoły rywalizowały w IV lidze w sezonie 2011/12. Wówczas w naszym mieście padł remis 2-2, a w Ostródzie ulegliśmy 1-3. Bilans ligowych spotkań to jedno zwycięstwo, jeden remis i 2 porażki, w bramkach 7-6 dla nas (nie wliczamy tu meczów pucharowych, a w ostatnich latach ulegliśmy Sokołowi w naszym mieście 3-5). Mecz, który rozpocznie się dziś w Ostródzie o godzinie 18.00 powinien wiele powiedzieć o miejscu, w którym znajduje się drużyna budowana przez Piotra Zajączkowskiego. Czy rywal udźwignie presję trybun i ciężar gatunkowy meczu, przekonany się około 20.00? Dziś Sokół "musi", a Finishparkiet Drwęca "może" zwyciężyć. Zapowiada się więc solidny pojedynek