Jonatan Straus - debiutancki gol w U20

• autor: jerres, 2014-09-09 22:12

Jonatan Straus zdobył swego pierwszego gola w reprezentacji Polski U20. Wychowanek nowomiejskiej Drwęcy, obecnie reprezentujący ekstraklasową Jagiellonię Białystok w meczu w ramach Turnieju Czterech Narodów rozgrywanym we włoskiej Andrii strzelił w 28 minucie drugiego gola dla polskiej reprezentacji.

Polska wygrała spotkanie 3:1, a strzelcami pozostałych goli byli Przemysław Frankowski w 5 minucie meczu oraz Adam Dźwigała w 86. Jonatan w meczu przeciwko Włochom rozegrał pełne 90 minut. Po meczu Jonatan Straus powiedział serwisowi:

- Dumny jestem z tego, że było mi dane reprezentować barwy naszego kraju od pierwszej minuty i to z Włochami. Podeszliśmy do tego z planem i mega odwagą, która dala nam wiary w siebie. Liczy się historyczne zwycięstwo 3-1, a nie moja bramka. Oczywiście też się z tego cieszę, bo kontra wyszła książkowo. Dziś husaria odpoczywa i wraca do swoich klubów i tam będzie przygotowywała się do kolejnych spotkań ligowych, a później spotkań Turnieju 4 Narodów. Duma rozpiera dziś podwójnie, bo nikt w historii młodzieżowej kadry nie strzelił na włoskim terenie 3 bramek.

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.