KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - strona nieoficjalna

Minął rok, więc pytamy co u Mateusza

• autor: Lina, 2015-07-19 11:28

Dokładnie rok temu na boisku w Grudziądzu przy Piłsudskiego 14, stanęły naprzeciw siebie drużyny GKS Olimpia oraz KS Drwęca w Charytatywnym Meczu Przyjaźni dla Mateusza. Nie wynik był najważniejszy, a dobra zabawa i cel charytatywny, który postawili sobie kibice. Cały dochód ze sprzedaży wejściówek, gadżetów, zbiórek w puszkę, a także aukcji internetowych (m.in. parkiet i nauki jazdy od działaczy z Drwęcy) został przeznaczony dla chorego na białaczkę Mateusza Ciosek.

Fot. Mama i siostra Matusza dziękują kibicom

Zapytałam Mamę Mateusza, panią Grażynę, co przez ten rok wydarzyło się w życiu młodego Kibica i jak postępuje leczenie. Oto, co odpowiedziała pani Grażyna :) Ze swojej strony również dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję. Oby więcej takich działań!

"Droga Lino! Bardzo Ci dziękuję za pamięć,wzruszyłam się po Twoich słowach...Tak, to prawda 19.07 minie rok od okazania nam pomocy przez kibiców i zawodników Drwęcy i Olimpii.Bardzo nam pomogliście w powrocie do zdrowia Mateuszowi, o tym się nie zapomina! <3  A u nas dzięki Bogu wszystko dobrze, jeździmy jeszcze na badania kontrolne do Bydgoszczy, jednak teraz co 3 m-ce Mateusz łapał liczne infekcje, ale po konsultacji telefonicznej z naszymi lekarzami, leczenie odbywało się w domku...Teraz jeszcze są pewne ograniczenia, ale już częściej wychodzi do ludzi, staramy się powrócić do normalności (chociaż zawsze będzie nam towarzyszył strach)...nauczyliśmy się cieszyć z każdego dnia, nie myślimy przyszłościowo tak jak to było przed chorobą, chwytamy każdy dzień pełnymi garściami, ciesząc się z tego, że możemy być razem. Powoli zbliżamy się do spotkania z Dawcą, człowiekiem,który podzielił się cząstką siebie i tylko dzięki temu, Mateusz jest nadal z nami. Dzięki Waszym wielkim sercom, mogliśmy spełnić marzenie Mateusza o zakupie sprzętu do rehabilitacji, ponieważ po tak ciężkim inwazyjnym leczeniu chemią, radioterapią, organizm był bardzo osłabiony... Nie zabrakło również na lekarstwa, środki septyczne, odpowiednią dietę i dojazdy na badania. W sierpniu za zgodą lekarzy wyjeżdżamy do córki na 2 tygodniowe wakacje do Włoch, uważamy, że w tak przyjaznym klimacie Mati wróci do formy, tym bardziej, że od września rozpocznie naukę w szkole średniej. Jeszcze raz serdecznie Wam dziękujemy, (... słowa skierowane do mnie ;) ), nasza wdzięczność nie ma granic ... Pozdrawiam Grażyna Ciosek"

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

ŁKS 1926 ŁomżaKS FINISHPARKIET DRWĘCA NML
ŁKS 1926 Łomża 0:4 KS FINISHPARKIET DRWĘCA NML