KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - strona nieoficjalna

Trenować czy balować, czyli po co te boiska

• autor: Lina, 2016-03-10 19:19

Od kilku dni o sytuacji w KS Drwęca jest głośno. To wszystko za sprawą wycofania się sponsora strategicznego – firmy Finishparkiet. Mówiono nawet o rezygnacji drużyny z udziału w rozgrywkach ligowych.

Prezes firmy Finishparkiet pan Zygmunt Dąbrowski złożył na początku marca 2016 r. pismo o wycofaniu się z umowy sponsorskiej oraz o rezygnacji z funkcji dyrektora sportowego w KS Drwęca. Powodem okazały się imprezy masowe organizowane przez Miasto na boiskach sportowych, których koszta naprawy do stanu odpowiedniego dla treningów są bardzo wysokie.

Prezes KS Drwęca obawiał się zbliżającej się rundy wiosennej bez wsparcia głównego sponsora. Pojawiła się obawa, że Klub będzie zmuszony wycofać się z ligi… Na szczęście gramy dalej.

Po rozmowach z przedstawicielem miasta pojawił się kompromis. W Klubie natomiast, Zarząd Klubu odrzucił pismo o rezygnacji Dąbrowskiego z funkcji dyrektora sportowego, a sam Dąbrowski postanowił, że dalej będzie wspierał finansowo KS Drwęca.

Na pierwszym meczu wiosennym sezonu 2015/2016, jak zapowiadają działacze Klubu, nie zabraknie jednak akcentu dotyczącego tej całej sytuacji. Na płocie zawiśnie transparent z hasłem… ale to zobaczycie już w sobotę o g.14.00 na Jagiellońskiej 20.

Więcej: wywiad z Prezesem Kubu w Radio Olsztyn, Gazeta Olsztyńska

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

ŁKS 1926 ŁomżaKS FINISHPARKIET DRWĘCA NML
ŁKS 1926 Łomża 0:4 KS FINISHPARKIET DRWĘCA NML